ÜCRETSİZ TEKNOLOJİ LİSESİ

7_auto_x2.png

Meslek okulları ya da liseleri yalnızca eğitim ve öğretim kurumları değil, emeğin ve terin paylaşıldığı gerçek hayatın okullarıdır. Birer “Altın bilezik” kazanmak için çaba harcamaları, işe yaradıklarının bilinciyle başlarını yastığa koymaları, ailelerine ve devletine yük olmadığının farkındalığı ile yetişen meslek okulu gençleri sağlam bir ekonominin teminatıdır.

Kardelen Okulları olarak; Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında yapılan protokollere bağlı olarak, ülkemizdeki sanayi altyapısını destekleyecek ve eğitimli ara eleman ihtiyacını karşılamak maksadıyla kurulan teknik bir kolejdir. Teknoloji Lisemizden mezun olan öğrenciler, sektördeki eğitimli personel açığını karşılayacaktır. Ayrıca Bakanlıklarımızın bu konudaki öncülüğüne destek vermek adına Kardelen Okulları olarak okulumuza kayıt olan öğrencilerden eğitim ücreti talep edilmeyecektir.

20180929_142134_HDR.jpg

TEKNOLOJİ LİSESİ

Teknoloji Lisesi kampüsü

Özel bahçe ve sosyal alanlar

15 - 20 kişilik sınıflar

Özel laboratuvarlar

Uygulama derslikleri

İngilizce, Beden eğitimi

Değerler Eğitimi, Drama

Spor salonu

Yemekhane

Kampüsün tüm olanaklarından yararlanma

 

Bilgisayar Destekli Makine Tasarımı

Makine elemanları ve mekanizmalar, tasarı geometri, katı modelleme ve animasyon, seri üretim sistemleri ve mekanizmalar, cisimlerin dayanımı ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

7_auto_x2_edited_edited.jpg

Elektrik Tesisatları ve Dağıtımı

Elektrik tesisatlarını yapma, bilgisayarlı simülasyon yazılımlarında elektronik devreleri çizme,  elektrik tesisatı kuvvet ve kumanda panolarını hazırlama, bilgisayarlı çizim programında elektrik tesisat projelerini hazırlama ve kontrol panolarını hazırlama ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

9_auto_x2_edited_edited.jpg
Sağlık meslek-1_edited.jpg

Kimya Laboratuvarı

Katyonlarının ve anyonlarının toplu analizlerini yapma, kimyasal proseslerin ve operasyonların temel işlemlerini yapma, baz ve asit miktarı tayini, kompleksometrik analizler yapma, kondüktometre cihazları ve kromatografik yöntemleri kullanarak numunelerde analiz yapma ile ilgili bilgi, beceri ve yetkinliklerin kazandırılması hedeflenmektedir.

20180929_142134_HDR.jpg

DEVLET DESTEKLİ TEKNOLOJİ LİSESİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasındaki protokollere göre ülke sanayisinin eğitimli eleman ihtiyacını karşılayan %100 devlet destekli teknoloji koleji olarak öğrencilerimiz 4 yıl eğitim ücreti ödemezler.